• * Denotes Leadership Representative

  • Administration

    Tabatha Lawrence, Principal

    Chris Castagna, Assistant Principal

     

    Front Office

    Linda Ashmore, Student Records Clerk

    Camona Walker, Bookkeeper

    Valarie Wallace, Secretary

    Maria Sherrod, Counselor

    Lori Wannamaker, Nurse

     

    EIP

    Beverly Black

    Karmen Martin

    Ron Wissig

     

    Resource

    ESOL: Sarah Juarez

    Gifted: Jennifer Borngesser & Adrienne Maples

    Special Education: Candace Braumuller

    Special Education: Molly Murphy

    Speech: Deirdre O’Hara

     

    Speciality

    Physical Education: Kelley Caldwell

    Art: Briana Long

    Media Specialist: Sara Johnson

    Music: Bryan Washington

    Technology Specialist: Regina Yeargin

    World Language: Angela Lyles

     

    Cafeteria Staff

    David Hudson, Manager

    Stacey Stevens

    Pat Mattesco

    Tanya Wilson

     

    Custodial Staff

    Carlos Slaughter

    Trung Le

    Jimmy Taylor

    Theodis Williams

     

  • Pre-Kindergarten

    Lucila Sambula

     

    Kindergarten

    Taylor Doster

    Leah Hutsell

    Siren Morrison

    Ashley Travis*

     

     

    First Grade

    Rachael Davis

    *Marissa Lenoir

    Shannon O’Hara

    Heather Stogsdill

     

    Second Grade

    *Lottie Beasley

    Renee Callier

    Natalee Harp

    Denise Waits

     

    Third Grade

    Caroline Hall

    *Cara Howard

    Angela Trussell

    Paulette Williams

     

     

    Fourth Grade

    Morgan Lovett

    *Angela Sattinger

    Jennifer Shimshick

     

    Fifth Grade

    Sherese Floyd

    Roberta Haren

    Diedre Stephens

     

     

    Paraprofessionals

    Tammie McElwaney - Sambula

    Lois Hartley- Doster

    Kimyotta Grant - Hutsell

    Sheriel Hutchinson-Travis

    Tangela Hunter - Morrison

    Edward Dorsey - PE

    Marsha Fiveash - Media

    Vernell Joiner - Special Ed

    Rhonshea Mack - Behavior

    Denise Hubbard

Last Modified on September 28, 2018